Biotrend Medikal

    

                                                               Türkçe English

Kullanıcı Adı  
  Şifre              
  ÜRÜNLER
Harvest
Harvest
Recell
Cephied
Greiner Bio
Transgenomic

  DUYURULAR

   Trend ACADEMIA

KOCAELİ (İHA) - Kocaeli Derince Eğitim ve Araştırma Hastanesi Kalp Damar Cerrahisi Kliniğinde ilk defa 55 yaşında periferik by-pass şansı olmayan bir hastaya klinik sorumlusu Doç. Dr. Cevdet Uğur Koçoğulları ve Op. Dr. Orhan Fındık tarafından kök hücre tedavisi uygulandı.

Op. Dr. Orhan Fındık, kök hücre tedavisinin her hastaya uygulanmadığını ifade ederek, “55 yaşındaki erkek hastamız daha önce koroner by-pass ve sağ bacağına periferik by-pass operasyonu geçirmişti. Yaklaşık 30 yıldır şeker hastalığı mevcut olup, 20-30 metre yürümekle sağ bacağında şiddetli ağrı olduğunu ifade ediyordu. Bacağından da by-pass operasyonu olan hasta ilaç tedavisi aldığı halde şikayetleri devam etmekteydi. Yaklaşık 1 saat süren işlemde kemik iliğinden aldığımız kök hücreleri santrifüj aletinde özel işleme tutarak hastanın diz altı bölgesine uyguladık ve hastamızı ertesi gün şifa ile taburcu ettik’’ dedi.

Kök hücre tedavisi hakkında bilgi veren Fındık, “Yağ dokusu, kemik iliği v.b. yerlerden alınan kök hücreler özellikle diz altı bölgesine enjekte edilmektedir. Böylece yeni gelişen kılcal damarlar ile ayak ve bacaklardaki dolaşım bozukluğu giderilmektedir. İşlem 1-1.5 saat kadar sürmekte ve 3-6 ay gibi kısa sürede hastalarımızın yürüme mesafesi artmakta ve şikayetleri azalmaktadır. Özellikle cerrahi tedavinin mümkün olmadığı, ilaç tedavisinden de fayda görebileceği en son noktaya gelmiş ve hekimin muayenesi ve tetkikleri sonucu uygun olan hastalarda, en son umut olarak görülmektedir. Sigaranın bırakılması, şeker hastalığının kontrolü ile yaşam ve beslenme tarzının düzeltilmesi tedavinin başarısını artıran unsurlardır” diye konuştu.

Dr Fındık, Kalp damar Cerrahisi kliniğinin bundan böyle uygulamalarına kök hücre tedavisini de ekleyerek hastalara şifa olmaya devam edeceğini kaydetti.

 

Haberin orjinali

http://yerel.iha.com.tr/derince-egitim-ve-arastirma-hastanesinde-kok-hucre-tedavisi-basladi-kocaeli-20140108AW000335
 

ÜNİVERSİTE MAH .CİVAN SOK.NO :1 AVCILAR A BLOK DAİRE : 223 Kat : 16 ALLURE Tower ISTANBUL / TURKEY
Telefon: + 90 212 481 63 36 - 37 Fax: +90 212 212 481 63 38

    E-Mail: sales@biotrend.com.tr

Web Tasarım | Web Yazılım | Seo