Biotrend Medikal

    

                                                               Türkçe English

Kullanıcı Adı  
  Şifre              
  ÜRÜNLER
Harvest
Harvest
Recell
Cephied
Greiner Bio
Transgenomic

  DUYURULAR

   Trend ACADEMIA

İleri teknoloji ürünü olan kök hücre tedavisi, kalp damar cerrahisinde de uygulama alanı buldu. Ülkemizde, yalnızca üniversite hastanelerinde yapılan bu tedavi yöntemi artık Derince Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde de uygulanmaya başladı.

Derince Eğitim ve Araştırma Hastanesi Kalp Damar Cerrahisi Kliniğinde geçtiğimiz günlerde ilk defa 55 yaşında periferik by-pass şansı olmayan bir hastaya klinik sorumlusu Doç. Dr. Cevdet Uğur Koçoğulları ve Op. Dr. Orhan Fındık, tarafından kök hücre tedavisi uygulandı.

İzmitli hekim Op. Dr. Orhan Fındık, uygulanan yöntemle ilgili şu bilgileri verdi:

“- 55 yaşındaki erkek hastamız daha önce koroner by-pass ve sağ bacağına periferik by-pass operasyonu geçirmişti. Yaklaşık 30 yıldır şeker hastalığı mevcut olup, 20-30 metre yürümekle sağ bacağında şiddetli ağrı olduğunu ifade ediyordu. Bacağından da by-pass operasyonu olan hasta ilaç tedavisi aldığı halde şikayetleri devam etmekteydi. Yaklaşık 1 saat süren işlemde kemik iliğinden aldığımız kök hücreleri santrifüj aletinde özel işleme tutarak hastanın diz altı bölgesine uyguladık ve hastamızı ertesi gün şifa ile taburcu ettik.”

YÖNTEMİN UYGULANMASI

Yağ dokusu, kemik iliği gibi yerlerden alınan kök hücreler, özellikle diz altı bölgesine enjekte edilmekte. Böylece yeni gelişen kılcal damarlar ile ayak ve bacaklardaki dolaşım bozukluğu giderilmekte. İşlem 1-1.5 saat kadar sürmekte ve 3-6 ay gibi kısa sürede hastaların yürüme mesafesi artmakta ve şikayetleri de azalmakta.

Kök hücre tedavisinin her hastaya uygulanamadığını belirten uzmanlar, “Özellikle cerrahi tedavinin mümkün olmadığı, ilaç tedavisinden de fayda görebileceği en son noktaya gelmiş ve hekimin muayenesi ve tetkikleri sonucu uygun olan hastalarda, en son umut olarak görülmektedir. Sigaranın bırakılması, şeker hastalığının kontrolü ile yaşam ve beslenme tarzının düzeltilmesi tedavinin başarısını artıran unsurlardır” dediler.

 

Haberin Orjinali

http://www.ozgurkocaeli.com.tr/haber/derince-egitimde-kok-hucre-tedavisi-151330.html
 

ÜNİVERSİTE MAH .CİVAN SOK.NO :1 AVCILAR A BLOK DAİRE : 223 Kat : 16 ALLURE Tower ISTANBUL / TURKEY
Telefon: + 90 212 481 63 36 - 37 Fax: +90 212 212 481 63 38

    E-Mail: sales@biotrend.com.tr

Web Tasarım | Web Yazılım | Seo