Biotrend Medikal

    

                                                               Türkçe English

Kullanıcı Adı  
  Şifre              
  ÜRÜNLER
Harvest
Harvest
Recell
Cephied
Greiner Bio
Transgenomic

  DUYURULAR

   Trend ACADEMIA

Derince Eğitim ve Araştırma Hastanesi Kalp Damar Cerrahisi Kliniğinde periferik by-pass şansı olmayan 55 yaşındaki Tekin Aydın'a ilk defa Doç. Dr. Cevdet Uğur Koçoğulları ve Op. Dr. Orhan Fındık tarafından kök hücre tedavisi uygulandı.

Ameliyata ilişkin basın mensuplarına açıklama yapan Fındık, hastanın daha önce koroner by-pass ve sağ bacağına periferik by-pass operasyonu geçirdiğini anlatarak, yaklaşık 30 yıldır şeker hastası olan Aydın'ın sağ bacağında şiddetli ağrı şikayetiyeyle hastanelerine başvurduğunu anlattı.

Hastanın ilaç tedavisi aldığı halde bu şikayetlerinin devam ettiğini belirten Fındık, "Yaklaşık 1 saat süren işlemde, kemik iliğinden aldığımız kök hücreleri santrifüj aletinde özel işleme tutarak, hastanın diz altı bölgesine uyguladık ve hastamızı ertesi gün şifa ile taburcu ettik" diye konuştu.

Fındık, yağ dokusu ve kemik iliği gibi yerlerden alınan kök hücrelerin özellikle diz altı bölgesine enjekte edildiğini dile getirerek, böylece yeni gelişen kılcal damarlar sayesinde ayak ve bacaklardaki dolaşım bozukluğunun giderildiğini kaydetti. İleri teknoloji ürünü olan kök hücre tedavisinin, kalp damar cerrahisinde de uygulama alanı bulduğunu vurgulayan Fındık, son yıllarda sigara alışkanlığı, yaşam tarzı, beslenme şekli ve ailesel özellikler nedeniyle Türkiye'de ve tüm dünyada damarsal hastalıklarda hızlı bir artış görüldüğünü vurguladı.

Op. Dr. Fındık, cerrahi ve ilaç tedavisi sonrası şikayetleri halen devam eden veya artan, uzvunu kaybetme riski bulunan hastalarda yüksek teknolojinin en son yöntemi olan kök hücre tedavisinin umut olduğunu anlattı.

 

Haberin orjinali

http://www.hurriyet.com.tr/saglik-yasam/25525726.asp#
 

ÜNİVERSİTE MAH .CİVAN SOK.NO :1 AVCILAR A BLOK DAİRE : 223 Kat : 16 ALLURE Tower ISTANBUL / TURKEY
Telefon: + 90 212 481 63 36 - 37 Fax: +90 212 212 481 63 38

    E-Mail: sales@biotrend.com.tr

Web Tasarım | Web Yazılım | Seo